Црн Врв (демек...)

Go down

Црн Врв (демек...)

Post  dvormak on Mon Jun 28, 2010 11:02 am

Во неделата со Баже тргнавме накај Патишка река, но Баже предложи да сме поминеле од селото Осинчани, а тоа беше на патот кон Црн Врв, па решивме да скршнеме натаму...
Стартно место- Паркингот на новиот Тинекс на ул. Првомајска...Патот не водеше низ Сопиште, Ракотинци, Добри Дол, Осинчани, Елово...
Јес да стигнавме само до Елово, до Црн Врв имаше уште некои си 4-5 км., црниот облак што беше наденат на врвот малку не поколеба, па решивме да се вратиме, прво на мало освежување кај роднините на Баже во Осинчани, а потоа на кафенце и муабетче кај Баже во Сопиште...
До следната вожња...
afro
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum