Мото Тура Мариово 2009

Go down

Мото Тура Мариово 2009 Empty Мото Тура Мариово 2009

Post  dvormak on Tue Jan 20, 2009 2:03 pm

Мото Тура Мариово 2009 Zamotoricommk

Пријавувањето на учесници е отворено до 30.04.2009 (кликни на постерот за детали)

Сите сте добредојдени lol!
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Мото Тура Мариово 2009 Empty Re: Мото Тура Мариово 2009

Post  Simeon.S. on Thu May 07, 2009 10:39 pm

Ради информираност на сите пријавени учесници на Мото Тура Мариово 2009, оние кои ги испратија своите пријави за учество во периодот од 25.04 до 30.04.2009, а неможат да ги видат своите имиња на листата на учесници на Мото Тура Мариово на официјалната страна, тоа е поради што Бени кој е администратор на веб страницата е моментално отсутен од државата на 10 дневно патување и поради зафатеност околу припремите и самото заминување немаше време да ја дополни и апдејтира страницата. Така да сите оние кои испратиле своите пријави ќе бидат додадени на листингот после 10.05.2009 год.
За оние кои се пријавиле важно е да напоменеме дека пријавувањето без уплатена котизација за учество не се зема во предвид. Со други зборови со уплатата на котизацијата се потврдува учеството на Мото Тура Мариово.

Поздрав


Подетални инфо на 070/308-028 - Симе
Simeon.S.
Simeon.S.

Number of posts : 57
Age : 48
Registration date : 2009-01-20

View user profile

Back to top Go down

Мото Тура Мариово 2009 Empty Re: Мото Тура Мариово 2009

Post  dvormak on Thu May 21, 2009 11:32 am

Во сабота, на 23-ти Мај 2009, во пицеријата Италијано во Прилеп, со почеток во 18 часот, ке се одржи Прес конференција по повод одржувањето на Мото Турата Мариово 2009.
Поканети се сите медиуми... lol!
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Мото Тура Мариово 2009 Empty Re: Мото Тура Мариово 2009

Post  Тоше on Mon Jun 01, 2009 12:25 pm

Што правиме со временските услови кои според сите досегашни прогнози нема да ни бидат баш наклонети?
Тоше
Тоше

Number of posts : 31
Age : 56
Location : Скопје
Motorcycle : Crow cm250uh
Registration date : 2009-02-27

View user profile

Back to top Go down

Мото Тура Мариово 2009 Empty Re: Мото Тура Мариово 2009

Post  badi on Tue Jun 09, 2009 2:11 pm

Тоше wrote:Што правиме со временските услови кои според сите досегашни прогнози нема да ни бидат баш наклонети?

sepak ни беа наклонети временските услови Very Happy
повеќе оптимизам не е на одмет Wink
badi
badi

Number of posts : 47
Age : 46
Location : Skopje-Macedonia
Motorcycle : Regal Raptor SPT 350
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.myway-badi.com.mk

Back to top Go down

Мото Тура Мариово 2009 Empty Re: Мото Тура Мариово 2009

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum