Викенд: Пелинце + Пешти

Go down

Викенд: Пелинце + Пешти Empty Викенд: Пелинце + Пешти

Post  dvormak on Mon Feb 09, 2009 4:04 pm

ај да не ѓњавам со раскажување, еве само слики. Уживајте:

Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti001
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti002
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti003
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti004
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti005
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti006
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti007
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti008
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti009
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti010
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti011
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti012
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti013
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti014
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti015
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti016
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti017
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti018
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti019
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti020
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti021
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti022
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti023
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti024
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti025
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti026
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti027
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti028
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti029
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti030
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti031
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti032
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti033
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti034
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti035
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti036
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti037
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti038
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti039
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti040
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti041
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti042
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti043
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti044
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti045
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti046
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti047
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti048
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti049
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti075
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Викенд: Пелинце + Пешти Empty Re: Викенд: Пелинце + Пешти

Post  dvormak on Mon Feb 09, 2009 4:19 pm

dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Викенд: Пелинце + Пешти Empty Re: Викенд: Пелинце + Пешти

Post  dvormak on Mon Feb 09, 2009 4:22 pm

dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Викенд: Пелинце + Пешти Empty Re: Викенд: Пелинце + Пешти

Post  dvormak on Mon Feb 09, 2009 4:29 pm

Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti050
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti051
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti052
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti053
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti054
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti055
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti056
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti057
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti058
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti059
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti060
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti061
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti062
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti063
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti064-1
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti065-1
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti066-1
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti067-1
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti068-1Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti071-1
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti072-1
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti073-1
Викенд: Пелинце + Пешти Vikend-PelinceiPesti074-1
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Викенд: Пелинце + Пешти Empty Re: Викенд: Пелинце + Пешти

Post  leon on Tue Feb 10, 2009 5:50 pm

Па не е фер вака.

Па тебе енглески не ти е матерњи језик па таму да раскажуваш,а тука не.

Одма да си преправиш постот и да додадеш некој ред букви да има што да се чита вака не е убаво бљак,бљак,бљак. affraid affraid affraid geek geek geek
leon
leon

Number of posts : 19
Age : 46
Location : Skopje
Motorcycle : Kawasaki GPZ-1000Rx
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.motoskopje.mk

Back to top Go down

Викенд: Пелинце + Пешти Empty Re: Викенд: Пелинце + Пешти

Post  dvormak on Tue Feb 10, 2009 6:58 pm

хмммм, во право си Леоне...
ај вака:

Во саботата, на 7-ми Февруари 2009, не ме држеше место дома. Веќе имавме закажано вожња за во недела, ама кој ке чека уште цел еден ден Neutral ...
Си побарав дозвола за излез од невестата (нормално откако ја поканив заедно да се повозиме) ја јавнав тангата и патот под тркала.
После кратко крукче низ Скопјево, фатив во правец Куманово, демек ај до манастирчето карши Окта, стално поминувам покрај него а никогаш не сум се качил да разгледам.
Стигнав таму, инаку манастир св. Ѓорѓија, фино уредено место, има и за седење, само штета што Окта е веднаш од карши и самиот воздух е доста загаден, мириса на прегорена нафта или гума или слично...
од таму им се јавив на Мечките и ме викнаа да поминам кај нив во "дувлото".
Ме пречекаа Јоцо, Жпал и газда Харли во неговиот Low Rider Pub.
После мало пиќенце, Јоцо реши да ми се придружи и да ме однесе до бањата Стрновац.
Отидовме и до таму, но зимно време местото е малку запуштено, околните трајлер-кафани не работеа па Јоцо предложи да одиме до Пелинце и таму да седнеме на по едно кафе.
И до таму отидовме, се напивме кафе, го разгледавме и музејот на АСНОМ (Јоцо има повеќе слики од таму, мене ме зезаа батериите на апаратот. Кога ке ми ги пушти, ке ги закачам)
На крај, после неколку муабети и разгледување на местото си фативме по дома.

Неделата (8.02.2009) како што знаете беше договорена вожња до Пешти.
Сабајлето се слушнав со Зоки од Велес и тој ми пренесе загрижувачки информации за времето: бели снежни облаци и ладен ветер.
Но сепак, јуначки се упативме до предложената дестинација и, што се однесува до мене, воопшто не згрешивме.
По пат, малку (повеќе) дуваше страничен ветер, но се издржа и тоа. Во Велес- сонце...
Го најдовме и местото, после кратка оф-роуд вожња и така...
Разгледавме, прошетавме, направивме скара, се накркавме, па на враќање по едно кафенце во Велес и на крај домче Rolling Eyes
До следната вожња...
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Викенд: Пелинце + Пешти Empty Re: Викенд: Пелинце + Пешти

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum