Moto-Maskenbal 2009

Go down

Moto-Maskenbal 2009

Post  dvormak on Thu Apr 02, 2009 3:57 pm

Извештај од Мото-Маскенбалот 2009 (1,04,2009) :

Како што очекував... разочарувачки...
дали не се изјаснив убаво... нема везе... сепак си поминавме ТОП !

Да почнеме:

Се собравме така сите...Ги разгледавме сите (еден) маскирани мотори...Се изнасмејавме и позафркававме на имагинарните маски, како онаа на Трте, кој од неговиот В-Стром и од В-Стромите на Вујче, Др. Бранко и Благојче, успеа да направи...(а што друго би можело да се направи од 4 В-Строма :dry: ) :roflimao:

... да не ја заборавам и онаа на Баже, кој својот GSXR750 го маскираше во...(апачка работа) :lol

и Бади, кој чоперчето го маскира во...

:laugh:

И така... после кратко крукче...и посета на градскиот плоштад (јас не отидов до таму)...

си завршивме на 🍺 , каде другде ако не во Custom Pub...

каде си продолживме со убаво расположение и во духот на денот...


(Сузе како Хогар-страшната)


(Ане како Мама, само таткото до нејзе кој ли беше... страшна му е маската :laugh: )


(Аце и Ане како Mr. & Mrs. Амадеус):laugh:(Пипи остана, а чајчето го испивме :laugh: ) (втората слика е преземена од Фејсбук)


(и на крај чичкото, кој тотално го скрена Тута) :roflimao: :lolЕ, да, на крај да не заборавам... наградата за најдобро маскиран мотор, во силна конкуренција (од сите- 1) ја изеде... Ајкулата :woohoo:Честитки за наградата и пофалби за креативноста... а за останатите :pierced:
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Re: Moto-Maskenbal 2009

Post  leon on Thu Apr 02, 2009 4:01 pm

Еве ги другите сликите сега дури стигнав да седнам пред компјутер.Сите други објавени и не објавени слики ги имате на FTP па кој сака нека повели. Smile
leon
leon

Number of posts : 19
Age : 46
Location : Skopje
Motorcycle : Kawasaki GPZ-1000Rx
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.motoskopje.mk

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum