Кокино + Пелинце

Go down

Кокино + Пелинце

Post  dvormak on Mon Apr 06, 2009 1:41 pm

Недела, сонце, добро друштво и одлично расположение за вожња во природа...
Прва станица- неолитската обсерваторија Кокино (на 4-то место на листата на НАСА за антички обсерватории)
Уживајте во глетката...
И така, си огладневме планинарејки, па правец- Пелинце, излетничко место, многу убаво средено, а има и музеј на АСНОМ (колку да не се оди уште 2-3 км. натаму до Прохор Пчињски... и да не се мкнат пасоши :dry: )

Скара, јадење, играње фризби, разговори, зафрканции... и така...До следната вожња...
afro
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum