Вожња во недела на 12.04.2009год

Go down

Вожња во недела на 12.04.2009год Empty Вожња во недела на 12.04.2009год

Post  Simeon.S. on Thu Apr 09, 2009 3:48 pm

Да го искористиме неделниот ден 12.04.2009 год и Христијанскиот празник Цветници договорено ни е на ниво на Гардиан Енџелс & пријателите да напраиме возење и да се сретнеме во Рибниот ресторан во с.Бабино, Сопотница - Демир Хисар и да го напраиме адетот со риба на синија.
Па кој сака добро друштво, расположение за возење, нека повели.
Од Скопје контактирајте со Бени,
Прилеп - Симе,
Битола-Николче

За Прилепчани 10.00 пред рекламите во центарот, 10.30 тргнување.... Рутата ќе ја одредиме тогаш за да им одговара на сите!

Поздрав
Simeon.S.
Simeon.S.

Number of posts : 57
Age : 48
Registration date : 2009-01-20

View user profile

Back to top Go down

Вожња во недела на 12.04.2009год Empty Re: Вожња во недела на 12.04.2009год

Post  Simeon.S. on Thu Apr 09, 2009 6:57 pm

Од Прилеп релацијата ќе биде:
Прилеп - М.Брод - Кичево каде ќе се чекаме со остатокот од дружбата, па заедно продолжуваме према Д.Хисар али прво во посета на манастирот Св.Пречиста Богородица - Кичево (од Кичево према Д.Хисар) па потоа продолжуваме према Бабино. За да ни се слади јадењето! А на враќање возиме према Сопотница и Сладуево и горе према Крушево, па преку Крушево - Прилеп.
Simeon.S.
Simeon.S.

Number of posts : 57
Age : 48
Registration date : 2009-01-20

View user profile

Back to top Go down

Вожња во недела на 12.04.2009год Empty Re: Вожња во недела на 12.04.2009год

Post  dvormak on Fri Apr 10, 2009 10:11 am

За Скопјанишчава ( Wink ) важи следново:
во 9,30 ч. на бензинската Макпетол во Ѓорче Петров, онаа пред мостот за Сарај, на излез према Тетово, поаѓање во 10.00 ч.
Возиме релација Скопје-Тетово-Гостивар-Стража-Кичево, каде ке се придружиме на останатите и продолжуваме понатаму...
На враќање, ако сакате, може и со Прилепчаните преку Крушево-Прилеп-Плетвар-Велес-Скопје, а може и не, ке се договориме заедно Smile ...

Временската прогноза ни е наклонета, па да го искористиме неделниот ден...

Скопје:
Недела
Ведро. Максимална: 20 °C . Ветер ЈИ 10 km/h .

Кичево:
Недела
Ведро. Максимална: 14 °C . Ветер ИЈИ 10 km/h .

Прилеп:
Недела
Ведро. Максимална: 19 °C . Ветер ИЈИ 28 km/h .

Битола:
Недела
Ведро. Максимална: 19 °C . Ветер ИЈИ 28 km/h .

П.С. накај Тетово и горе на Стража знае да биде ладно, па понесете си и зимска опрема...
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Вожња во недела на 12.04.2009год Empty Re: Вожња во недела на 12.04.2009год

Post  Simeon.S. on Mon Apr 13, 2009 11:35 am

Еве и некоја фотографија од вожњата....се собравме едно триесет и нешто....на враќање со дел од екипата од Битола свративме Крушево на кафе и после се разделивме во Прилеп
Вожња во недела на 12.04.2009год M_brod10

Вожња во недела на 12.04.2009год M_brod11
Вожња во недела на 12.04.2009год Kicevo10
Вожња во недела на 12.04.2009год Manast10
Вожња во недела на 12.04.2009год Manast11
Вожња во недела на 12.04.2009год Manast14
Вожња во недела на 12.04.2009год Manast13

Благодарност за убавото дружење и со нетрпение до наредното!!
Simeon.S.
Simeon.S.

Number of posts : 57
Age : 48
Registration date : 2009-01-20

View user profile

Back to top Go down

Вожња во недела на 12.04.2009год Empty Re: Вожња во недела на 12.04.2009год

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum