www.moto-touring.mk

Go down

www.moto-touring.mk Empty www.moto-touring.mk

Post  Admin on Thu Jul 02, 2009 6:11 pm

Поставен е новиот мото-туристички веб-портал на Македонија
http://www.moto-touring.mk
Првенствена цел е промовирање на Македонските природни, културно-уметнички и духовни убавини, пред моторциклистите- туристи низ целиот свет, и нивно привлекување во нашата мала, но бескрајно богата државичка...
Страната сеуште се изработува и сите прилози и слики околу возења и дестинации низ Македонија се добредојдени... и како ваш придонес може да ги доставите за објавување на e-mail: mototouring.mkd@gmail.com
Ајде, аирлија нека е... afro

Admin
Admin

Number of posts : 7
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://mototouring-mkd.forum-express.com

Back to top Go down

www.moto-touring.mk Empty Re: www.moto-touring.mk

Post  badi on Thu Jul 02, 2009 11:51 pm

ајде аирлија нека е Very Happy
badi
badi

Number of posts : 47
Age : 46
Location : Skopje-Macedonia
Motorcycle : Regal Raptor SPT 350
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.myway-badi.com.mk

Back to top Go down

www.moto-touring.mk Empty Re: www.moto-touring.mk

Post  Simeon.S. on Wed Jul 08, 2009 10:00 am

Аирлија работа!!
Greath way to present our nature! Congratulations!
cheers cheers
Simeon.S.
Simeon.S.

Number of posts : 57
Age : 48
Registration date : 2009-01-20

View user profile

Back to top Go down

www.moto-touring.mk Empty Re: www.moto-touring.mk

Post  badi on Tue Apr 13, 2010 1:48 am

нешо не работи .мк ???
badi
badi

Number of posts : 47
Age : 46
Location : Skopje-Macedonia
Motorcycle : Regal Raptor SPT 350
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.myway-badi.com.mk

Back to top Go down

www.moto-touring.mk Empty Re: www.moto-touring.mk

Post  dvormak on Sun Apr 18, 2010 9:00 pm

badi wrote:нешо не работи .мк ???

а што тоа?
си работи страната scratch
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

www.moto-touring.mk Empty Re: www.moto-touring.mk

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum