Мото Журка во Кочани 11/12,07,2009

Go down

Мото Журка во Кочани 11/12,07,2009 Empty Мото Журка во Кочани 11/12,07,2009

Post  dvormak on Wed Jul 08, 2009 6:33 pm

Почитувани,
Мото клубот, „Осоговски Возачи“ Кочани има чест и задоволство да Ве покани на првиот мото собир на 11-12.07.2009 на хотел „Гратче“ - Кочани. По повод своето пет годишно постоење, горди на своето формирање и функционирање, со желба за ширење на кругот на љубители на моторите а со цел промоција на спортскиот моторциклизам организираме прослава на Петровден.


Повелете придружете се:
16.оо - 18.оо Пристигнување на учесниците во кафе бар „Уни Паб“ (Гратски трговски центар) Кочани
18.оо - 19.оо Припрема на учесниците за дефиле
19.оо - 20.оо Дефиле низ улиците низ градот и упатување кон хотел „Гратче“
20.оо - 21.оо Сместување на учесниците
21.оо - 21.15 Отворање на прославата и обраќање на Градоначалникот на Општина Кочани г-дин Ратко Димитровски
21.15 - Целовечерна забава со: Рок бенд „Игуана“, рок легендата Канго, професионални танчерки и натпревари

Влезницата за собирот чини 300 ден. со тоа добивате:
- маица;
- беџ;
- прес картица за учество;
- Гратис пијалок.

Повеќе информации на тел: 070/213-022 и 077/624-444

Мото Журка во Кочани 11/12,07,2009 Ovplakata

Значи сместувањето нема да претставува никаков пробелем, место за шатори има, место во мотелите и во хотелите исто така има.
Кој сака со шатори може да си донесе, кој сака да резервира нека ѕвоне на Раде а не на хотелот.
070/213-022 , 078/213-022 Раде

Доколку е се резервирано на Гратче, има уште десетина хотели и мотели во градот и блиската околина на Кочани, кои ни стојат на располагање во секое време.

Мото Журка во Кочани 11/12,07,2009 Ov1

Поради голема заинтересираност од гостите, М.К. „Осоговоски Возачи“ организира пред возење кон спортско-рекреативниот центар „Пониква“ на Осоговските Планини.

Ќе возат две групи и тоа едната со кросови ќе оди по стариот земјен пат низ планината а другите по главниот асфалтиран пат.

Поагање на групите во сабота, 13:оо од трговскиот центар.

Информации 070/213-022 , 078/213-022 Раде

Јас и Мими одиме, друг? afro
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Мото Журка во Кочани 11/12,07,2009 Empty Re: Мото Журка во Кочани 11/12,07,2009

Post  dvormak on Fri Jul 10, 2009 11:36 am

Поаѓањето од Скопје е закажано во 10.00 од бензинската Макпетрол на источниот излез од Скопје (правец- Куманово/Аеродром)
Одиме јас и Мими, Мич и Гага од Гостивар, Зоки (Мото Скопје), Трте... итн...
Од Кочани ке прошетаме до Пониква, па попладне до Градче каде ке бидеме на журката...
Јас и Мими спиеме во шатор, Симе и Венера од Прилеп исто така во шатор, а можеби и уште некој...
Во недела планираме сабајле да прошетаме низ Малешевијата (преку Виница и Берово) па надоле до Колешино на водопадот и попладне накај дома...
Добредојдени се сите кои сакаат да се придружат на екскурзијата Wink
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Мото Журка во Кочани 11/12,07,2009 Empty Re: Мото Журка во Кочани 11/12,07,2009

Post  dvormak on Mon Jul 13, 2009 2:25 pm

Ubavo si pominavme...
Moite sliki može da se poglednat tuka: https://www.facebook.com/album.php?aid=2014031&id=1106255372&l=713ecba82f
afro
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Мото Журка во Кочани 11/12,07,2009 Empty Re: Мото Журка во Кочани 11/12,07,2009

Post  Simeon.S. on Mon Jul 13, 2009 2:34 pm

Da, navistina se pominavme preubavo! A za mote slike eve tuka:
https://www.facebook.com/album.php?aid=2027047&id=1384041911&l=bea04315ca
Simeon.S.
Simeon.S.

Number of posts : 57
Age : 48
Registration date : 2009-01-20

View user profile

Back to top Go down

Мото Журка во Кочани 11/12,07,2009 Empty Re: Мото Журка во Кочани 11/12,07,2009

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum