Каде викендов?

Go down

Каде викендов? Empty Каде викендов?

Post  dvormak on Thu Jul 16, 2009 2:56 pm

Тошко имаше предлог за накај Скопска Црнагора, имало таму некое интересно место, ама го нема да пише confused
Јас имам некои обврски во недела сабајле, така да неможам да спојам викенд, па ако се договориме нешто за во недела би дошол...
Инаку и во сабота ми се вози, па би фатил некоја дестинација во близина на Скопје, ако не ме почеша ракава за подалеку...
Ете за сабота ви или до Караџица (евентуално до Солунска глава) или до пештерата Алилива кај с.Тресонче (од Маврово накај Дебар)... ке видиме
А за недела, ок би било на Скопска Црнагора...
Ајде чекам предлози, мислења, сугестии... afro
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Каде викендов? Empty Re: Каде викендов?

Post  Simeon.S. on Fri Jul 17, 2009 10:52 am

Убаво, убаво.....
Јас викендов заглавив работно во Прилеп на пиво фест...така да овој викенд пауза!! What a Face Crying or Very sad
Simeon.S.
Simeon.S.

Number of posts : 57
Age : 48
Registration date : 2009-01-20

View user profile

Back to top Go down

Каде викендов? Empty Re: Каде викендов?

Post  Тоше on Fri Jul 17, 2009 11:48 am

Во недела на 19,07 токму онака како што правевме муабет во Custom и online, јас заминувам на едноневен излет на Скопска Црна Гора. Локацијата која планирам да ја посетам се наоѓа над селото Побожје во насока кон Бродец, покрај рекичката каде што е исклучително убаво, свежо, пријатно и има одлични места за излет па и за кампување. Сите кои се заинтересирани за дружба на оваа еднодневна тура нека се јават овде или кај мене на мобиљка за данаправиме стратегија. Инаку, од местото на кое планирам да се стационирам во насока на бродец има одлични можности за возење низ прекрасен планински предел кој обилува со шума, ливади со полско цвеќе, чаеви и печурки (вргањ), како и бројни планински извори со мраз-студена и чиста вода за пиење. како и неколку стари и интересни манастири. Ладењето на пијачките нема да е проблем, ќе ги зарониме во реката, за скара ќе насобереме дрвца кои ги има секогаш како суви гранки наоколу, а решетка за скара и некое колбавче или парче сланина обавезно ќе си земам, ракиичка, патлиџан, краставица, пипрека....лебче од фурна на дрва....и то.
-Да ве чујам Smile
Тоше
Тоше

Number of posts : 31
Age : 56
Location : Скопје
Motorcycle : Crow cm250uh
Registration date : 2009-02-27

View user profile

Back to top Go down

Каде викендов? Empty Re: Каде викендов?

Post  dvormak on Fri Jul 17, 2009 12:58 pm

Ајде вака, нешто со Тошко се договаравме, па кој е за, во недела во 10 часот на бензинската на Окта во Радишани.
Во близина на бензинската има дисконт, па од таму ке земеме сите понекое колбасче, сокче, пивце и слично, па ке одиме нагоре до местото што го предложија Тошко и Весна...
Се гледаме afro
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Каде викендов? Empty Re: Каде викендов?

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum