Возење по повод празникот на независноста

Go down

Возење по повод празникот на независноста Empty Возење по повод празникот на независноста

Post  dvormak on Fri Aug 21, 2009 3:45 pm

По повод празникот на независноста на Македонија, викендот 5-6 Септември планираме да се извозиме, независно од релито што го организира МФМ.
Дали ке биде еднодневен излет со скара/колбаси шема, или дводневен со кампување, ке видиме... ајде давајте предлози за дестинации...
Мои предлози:
1. Пределот меѓу Маврово и Дебар (Лазарополе)
2. Глобочица
3. Беровско езеро
4. Поречие
5. ???...
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Возење по повод празникот на независноста Empty Re: Возење по повод празникот на независноста

Post  Simeon.S. on Tue Aug 25, 2009 2:32 pm

Kade i da odlucime nema da zgresime. Sekako od strana na O.O na Reli Mkd ucestvo ne mozat da zemat klubovi koi ne se clenki na MFM, pa mozeme da si se organizirame nie koi ne sme clenki! Jas sum za klasicno kampuvanje, satorce, logorsko ogince, nekoe kolbavce ili sekoj sto ima od doma da si ponese, gitarce ako se najde nekoe akusticno i kao u dobra stara vremena.....
Ama sum nostalgicen na vakvi raboti ....
Simeon.S.
Simeon.S.

Number of posts : 57
Age : 48
Registration date : 2009-01-20

View user profile

Back to top Go down

Возење по повод празникот на независноста Empty Re: Возење по повод празникот на независноста

Post  dvormak on Wed Aug 26, 2009 11:14 am

Мене ме влече накај Беровско езеро. Борова шума, добри ливади за кампување, а знам дека може и да се најде прифатлив приватен смештај.

Може да се искомбинира и Мавровско/Лазарополскиот регион, па во недела на 6-ти септ. да се придружиме на планинарите на кораб. Само за ова последново ке треба да им се најавиме, нели Wink

Дриги предлози?
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Возење по повод празникот на независноста Empty Re: Возење по повод празникот на независноста

Post  Simeon.S. on Wed Aug 26, 2009 2:26 pm

Прогнози за времето????
Simeon.S.
Simeon.S.

Number of posts : 57
Age : 48
Registration date : 2009-01-20

View user profile

Back to top Go down

Возење по повод празникот на независноста Empty Re: Возење по повод празникот на независноста

Post  dvormak on Thu Aug 27, 2009 10:51 am

Симе, малку е рано за прогнози Laughing
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Возење по повод празникот на независноста Empty Re: Возење по повод празникот на независноста

Post  dvormak on Mon Aug 31, 2009 2:08 pm

по некои консултации со Шарпланинци, Мечки и Којоти, дојдовме до некое (сеуште не официјално) решение, викендот 5/6 Септ., по повод празникот на независноста да го поминеме во кампот во Љубаништа... шаторчиња, скаричка, гитарче...
Времето и местотона поаѓање ке го одредиме заедно накнадно.
Кој е за, нека повели rendeer
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Возење по повод празникот на независноста Empty Re: Возење по повод празникот на независноста

Post  dvormak on Fri Sep 04, 2009 5:58 pm

Дефинитивно, поаѓањето (од Скопје) е закажано за утре, сабота 5.09.2009, во 9.15 на бензинската на Макпетрол на излез од Скопје во Автокоманда.
Ке возиме преку Велес, Прилеп, со попатна посета на музејот на стари коли и мотори во Битола, преку Галичица, до крајната дестинација- кампот Љубаништа.
Цената за поставување на шатор е 600 ден./дневно, + 40 ден. од лице за туристичка такса (се плаќа во кампот на лице место)
Се надевам ке се видиме...
afro
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Возење по повод празникот на независноста Empty Re: Возење по повод празникот на независноста

Post  badi on Sat Sep 05, 2009 4:09 am

шо и да напишам сега е касно хехехехехе да си имаме убав провод Wink
badi
badi

Number of posts : 47
Age : 45
Location : Skopje-Macedonia
Motorcycle : Regal Raptor SPT 350
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.myway-badi.com.mk

Back to top Go down

Возење по повод празникот на независноста Empty Re: Возење по повод празникот на независноста

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum