Лешок & Попова Шапка

Go down

Лешок & Попова Шапка

Post  dvormak on Mon Aug 31, 2009 7:02 pm

Ден- Петок, 28.08.2009, празник- Св. Богородица, дестинација- с. Лешок и Попова Шапка.
Групата се состана во Тетово. Нашиот домаќин- Драган, од МК Шарпланинци, не дочека како и секогаш- воодушевен и со насмевка на лицето Smile
Откако се собравме, се упативме кон с. Лешок, каде празникот Св. Богородица е селска слава и се обележува со панаѓур и разни други активности низ селото, а особено во дворот на манастирот Св. Атанасиј, попознат како Лешочки манастир...После кратка прошетка низ манастирот и селото следеше (повеќе или помалку) солиден ручек, а по ручекот, колку да го искористиме денот, решивме да се упатиме кон уште една интересна дестинација во близина- ски центарот Попова Шапка, и да уживаме во кафето и ладната планинска вода, со поглед на ски терените


И така, мина уште еден прекрасен ден во добро друштво (поздрав до МК Шарпланинци и до МК Којоти) и уште 2 дестинации додадени кон нашите мото-авантури.
До следната вожња...
afro
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum