dobre vi dojdov

Go down

dobre vi dojdov Empty dobre vi dojdov

Post  Goran on Sun Oct 25, 2009 12:15 pm

Goran od Skopje ljubitel na motorite i pokraj nekolku pominati motori sega vozi china chopper 250 ccm so nadez deka nema da ostane taka Wink
Goran
Goran

Number of posts : 2
Age : 41
Location : Skopje
Motorcycle : chopper 250 ccm
Registration date : 2009-10-25

View user profile

Back to top Go down

dobre vi dojdov Empty Re: dobre vi dojdov

Post  badi on Mon Oct 26, 2009 4:17 am

добро дојде горан , па да имаш „паметни „ постови многу geek
badi
badi

Number of posts : 47
Age : 46
Location : Skopje-Macedonia
Motorcycle : Regal Raptor SPT 350
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.myway-badi.com.mk

Back to top Go down

dobre vi dojdov Empty Re: dobre vi dojdov

Post  Тоше on Mon Oct 26, 2009 3:10 pm

Добре не ни дојде туку Горан ни дојде, а Горан нека е добро дојден. Ах, јазиков наш македонски и праилното фразирање се „оф леле“ Smile - Знам оти е правилно „добре дојде“ ама нема логика пустото.
-Како и да е, слична каша сркам и јас со кинез-чопер од 250 ццм и не се кајам воопшто. Најмалку 10-тина мотори сменив и тоа речиси сите зо поголема запремнина и од пореномирани производители и моментално веќе втора сезона го возам Lifan-от Crow 250 ccm и сосема сум задоволен. За туринг низ МК нема потреба од повеќе, верувај Smile
Тоше
Тоше

Number of posts : 31
Age : 57
Location : Скопје
Motorcycle : Crow cm250uh
Registration date : 2009-02-27

View user profile

Back to top Go down

dobre vi dojdov Empty Re: dobre vi dojdov

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum