15.11.2009 (недела), Плоштад Македонија- Скопје

Go down

15.11.2009 (недела), Плоштад Македонија- Скопје Empty 15.11.2009 (недела), Плоштад Македонија- Скопје

Post  dvormak on Mon Nov 09, 2009 7:14 pm

На 15-ти Ноември 2009 (недела) на плоштадот Македонија во Скопје, по повод обележувањето на Светскиот ден за сеќавање на жртвите од сообраќајни незгоди, ГАРДИАН ЕНЏЕЛС, во соработка со Црвен Крст на РМ, активно ке учествуваат во активностите организирани од Републичкиот Совет за Безбедност на Патиштат и ке дадат свој придонес преку:
- едукативна симулација на пружање прва помош на повреден моторциклист во сообраќајна незгода, и
- предавање и делење на информативен материјал за превенција на повреди во сообраќајни незгоди преку користење на заштитна мото-опрема

Најубав начин на потсетување и почестување на жртвите е со поука и превенција на нови жртви !!!

Повелете сите во недела, на 15-ти Ноември, да се потсетиме на жртвите од сообраќајни незгоди, да им запалиме свеќа и да дадеме свој придонес во нивно понатамошно намалување преку проширување на сопствените знаења и погледи...
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

15.11.2009 (недела), Плоштад Македонија- Скопје Empty Re: 15.11.2009 (недела), Плоштад Македонија- Скопје

Post  dvormak on Sun Nov 15, 2009 11:18 pm

dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum