Најоткачена фотографија... (номинации)

Go down

Најоткачена фотографија... (номинации) Empty Најоткачена фотографија... (номинации)

Post  dvormak on Fri Oct 09, 2009 6:03 pm

Ајде малку да се насмееме, но и да се наградиме Wink
Распишуваме избор за најоткачена фотографија.
Правила:
1. Фотографјата мора да е авторска. Значи, оној што ја поставува мора да е автор (сликарот), или пак да е на самата фотографија.
2. Треба да се наведе краток опис на фотографијата (пр. локацијата, датата, кој или што е на сликата... итн...)
3. Забранети се фотографии со мепристојна содржина.
4. Забранети се фотографии со навредлива содржина.
5. Секој има право да номинира само по 1 фотографија.
6. Номинациите и предлозите се примаат најдоцна до 1.12.2009
7. Победникот ке се одбере по пат на гласање на форумот. Гласањето ке биде отворено на 2.12.2009 и ке трае до 20.12.2009, кога ке биде и прогласувањето на победничката фотографија.
8. Секој може да го даде својот глас само на 1 фотографија

Номинаторот на победничката фотографија добива награда од АС Моторс- Скопје, патна торба "Louis" од 50 литри
Најоткачена фотографија... (номинации) 10024010_790


Last edited by dvormak on Fri Oct 09, 2009 6:08 pm; edited 2 times in total
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Најоткачена фотографија... (номинации) Empty Re: Најоткачена фотографија... (номинации)

Post  dvormak on Fri Oct 09, 2009 6:04 pm

Само колку за појаснување (јас не учествувам во изборот Sad )
Кога јас би номинирал фотографија, би изгледала вака некако:

Најоткачена фотографија... (номинации) Gradma11
Трте сликан во дворот на св. Богородица во с. Градманци

Shocked Laughing lol!

Иако не сум на фотографијата, сепак јас сум авторот Smile
Ајде сега да видиме што ке понудите... drunken
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Најоткачена фотографија... (номинации) Empty Re: Најоткачена фотографија... (номинации)

Post  Zuty on Fri Oct 09, 2009 7:14 pm

Еве пред железничка што начекав...! не е мојот мотор affraid

Најоткачена фотографија... (номинации) Motorc10

Zuty

Number of posts : 9
Age : 49
Registration date : 2009-10-03

View user profile

Back to top Go down

Најоткачена фотографија... (номинации) Empty Re: Најоткачена фотографија... (номинации)

Post  Zuty on Fri Oct 09, 2009 7:25 pm

бриш бриш


Last edited by Zuty on Wed Nov 18, 2009 12:59 pm; edited 1 time in total

Zuty

Number of posts : 9
Age : 49
Registration date : 2009-10-03

View user profile

Back to top Go down

Најоткачена фотографија... (номинации) Empty Re: Најоткачена фотографија... (номинации)

Post  Zuty on Fri Oct 09, 2009 7:29 pm

бриш бриш Very Happy


Last edited by Zuty on Wed Nov 18, 2009 12:59 pm; edited 1 time in total

Zuty

Number of posts : 9
Age : 49
Registration date : 2009-10-03

View user profile

Back to top Go down

Најоткачена фотографија... (номинации) Empty Re: Најоткачена фотографија... (номинации)

Post  Тоше on Sat Oct 10, 2009 1:26 pm

Без мислење, гласам за фотката со Трте со глаата пикната во камбаната! Аааа...се изгазив од смеење Laughing Laughing Laughing cheers lol! lol! lol!
Тоше
Тоше

Number of posts : 31
Age : 56
Location : Скопје
Motorcycle : Crow cm250uh
Registration date : 2009-02-27

View user profile

Back to top Go down

Најоткачена фотографија... (номинации) Empty Re: Најоткачена фотографија... (номинации)

Post  dvormak on Tue Oct 13, 2009 10:30 am

Чилко Жути, види горе правило бр. 5 Cool
Ај одбери една и таа да ја ставиме во избор...

Тоше, за да не испадне конфликт во интереси, јас не учествувам во играта, сликата ја ставив само како пример и не е во конкуренција Wink

И тука само номинации на слики, а гласањето ке се отвори на 2.12.2009 во нова тема Wink
dvormak
dvormak

Number of posts : 141
Age : 45
Location : Скопје
Motorcycle : Kawasaki KL650- Tengai
Registration date : 2009-01-20

View user profile http://www.asmotors.mk

Back to top Go down

Најоткачена фотографија... (номинации) Empty Re: Најоткачена фотографија... (номинации)

Post  zoki-skopje on Tue Oct 13, 2009 1:37 pm

Еве уште кандидати за убавата награда!!
Божиќ-2009 кај мене дома!!

Најоткачена фотографија... (номинации) Abcd0017l.th

zoki-skopje

Number of posts : 2
Age : 56
Registration date : 2009-01-20

View user profile

Back to top Go down

Најоткачена фотографија... (номинации) Empty Re: Најоткачена фотографија... (номинации)

Post  Simeon.S. on Wed Oct 14, 2009 3:23 pm

Eве една и од мене - на враќање од турата низ Албанија, месец Август 2009 кога не зафати пороен дожд и јас си ги сушев панталоните на моторот, а уствари си го “Џишнав“ газот Smile)))))


Најоткачена фотографија... (номинации) Albani10
Simeon.S.
Simeon.S.

Number of posts : 57
Age : 48
Registration date : 2009-01-20

View user profile

Back to top Go down

Најоткачена фотографија... (номинации) Empty Re: Најоткачена фотографија... (номинации)

Post  Katz on Tue Oct 20, 2009 2:45 pm

Најоткачена фотографија... (номинации) Img_2311

Опис: Цобо се загрева за мото трка
Локација: Кичево
Датум: 20.10.2007
Апарат: Canon PS A710is
Photo by Katz

Katz

Number of posts : 1
Age : 44
Registration date : 2009-10-20

View user profile

Back to top Go down

Најоткачена фотографија... (номинации) Empty Re: Најоткачена фотографија... (номинации)

Post  zpal on Tue Oct 27, 2009 10:16 am

Најоткачена фотографија... (номинации) 13332_1191472476573_1521230752_30721870_44642_n

ЈА сликан на Крф 2006
zpal
zpal

Number of posts : 5
Age : 41
Registration date : 2009-02-10

View user profile

Back to top Go down

Најоткачена фотографија... (номинации) Empty Re: Најоткачена фотографија... (номинации)

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum